ULCD-35DT
Manufacturer Part Number:
ULCD-35DT
Manufacturer/Brand:
4D LCD Pty Ltd
Part of Description:
MOD LCD 3.5" 320X480 DIABLO16
Manufacturer :
4D LCD Pty Ltd
Product Category :
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
LED - White
Controller Type :
Diagonal Screen Size :
3.5" (88.90mm)
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
480 x 320 (HVGA)
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
TTL
Product Status :
Not For New Designs
Touchscreen :
Resistive
Viewing Area :
48.96mm W x 73.44mm H