T-55788GD121J-LW-AGN
- Manufacturer Part Number:
- T-55788GD121J-LW-AGN
- Manufacturer/Brand:
- Kyocera International, Inc.
- Part of Description:
- LCD TFT 12.1" SVGA 600NITS
- Manufacturer :
- Kyocera International, Inc.
- Product Category :
- Display Modules - LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- LED - White
- Controller Type :
- Diagonal Screen Size :
- 12.1" (307.34mm)
- Display Mode :
- Transmissive
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 800 x 600 (SVGA)
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- LVDS
- Product Status :
- Active
- Touchscreen :
- Viewing Area :
- 246.00mm W x 184.50mm H