DLC0686ADP12MF-3
- Manufacturer Part Number:
- DLC0686ADP12MF-3
- Manufacturer/Brand:
- DLC Display Co.,Ltd
- Part of Description:
- 6.86" IPS TFT 480X1280 BAR-TYPE
- Manufacturer :
- DLC Display Co.,Ltd
- Product Category :
- Display Modules - LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- LED
- Controller Type :
- HX8394-D
- Diagonal Screen Size :
- 6.9" (174.24mm)
- Display Mode :
- Transmissive
- Display Type :
- TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
- Dot Pixels :
- 480 x 1280
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- MIPI
- Product Status :
- Active
- Touchscreen :
- Viewing Area :
- 162.49mm W x 61.92mm H