GSC.3S.290.ND72Z
- Manufacturer Part Number:
- GSC.3S.290.ND72Z
- Manufacturer/Brand:
- LEMO
- Part of Description:
- 6.2-7.2MM M15 BRASS
- Manufacturer :
- LEMO
- Product Category :
- Cable and Cord Grips
- Color :
- Conduit Hub Size :
- Includes :
- Ingress Protection :
- Material :
- Brass, Nickel Plated
- Operating Temperature :
- Outside Cable Diameter (Max) :
- 0.283" (7.20mm)
- Outside Cable Diameter (Min) :
- 0.244" (6.20mm)
- Panel Hole Size :
- 0.669" (17.0mm)