A1555.48.44
- Manufacturer Part Number:
- A1555.48.44
- Part of Description:
- CABLE GLAND 32-44MM PG48 NYLON
- Color :
- Light Gray
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 100°C
- Outside Cable Diameter (Max) :
- 1.732" (44.00mm)
- Outside Cable Diameter (Min) :
- 1.260" (32.00mm)
- Panel Hole Size :
- 2.338" (59.3mm)
- Product Status :
- Active
- Thread Length :
- 0.591" (15.00mm)