CT12E-06T204-1
- Manufacturer Part Number:
- CT12E-06T204-1
- Manufacturer/Brand:
- Challenge Electronics
- Part of Description:
- MAGNETIC XDCR 4-6V TH
- Manufacturer :
- Challenge Electronics
- Product Category :
- Alarms, Buzzers, and Sirens
- Approval Agency :
- Current - Supply :
- 50mA
- Driver Circuitry :
- Transducer, Externally Driven
- Duration :
- Frequency :
- 2.048kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.374" (9.50mm)
- Ingress Protection :
- Input Type :
- Zero-Peak Signal
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Mode :
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C
- Port Location :
- Top
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.472" Dia (12.00mm)
- Sound Pressure Level (SPL) :
- 85dB @ 5V, 10cm
- Technology :
- Magnetic
- Termination :
- PC Pins
- Voltage - Rated :
- 5 V
- Voltage Range :
- 4 ~ 6V