GSC.1S.290.ND62
- Manufacturer Part Number:
- GSC.1S.290.ND62
- Manufacturer/Brand:
- LEMO
- Part of Description:
- CABLE GRIP 5.2-6.2MM M9 BRASS
- Manufacturer :
- LEMO
- Product Category :
- Cable and Cord Grips
- Color :
- Silver
- Conduit Hub Size :
- Includes :
- Ingress Protection :
- IP50
- Material :
- Brass
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 250°C
- Outside Cable Diameter (Max) :
- 0.244" (6.20mm)
- Outside Cable Diameter (Min) :
- 0.209" (5.30mm)
- Panel Hole Size :
- Product Status :
- Active
- Thread Length :
- 0.295" (7.50mm)