A1100.29.275
- Manufacturer Part Number:
- A1100.29.275
- Part of Description:
- CABLE GLAND 23-27.5MM PG29 BRASS
- Includes :
- O-Ring, Seal
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Outside Cable Diameter (Max) :
- 1.083" (27.50mm)
- Outside Cable Diameter (Min) :
- 0.906" (23.00mm)
- Panel Hole Size :
- 1.457" (37.0mm)
- Thread Length :
- 0.472" (12.00mm)