A1100.16.150
- Manufacturer Part Number:
- A1100.16.150
- Part of Description:
- CABLE GLAND 11-15MM PG16 BRASS
- Includes :
- O-Ring, Seal
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Outside Cable Diameter (Max) :
- 0.591" (15.00mm)
- Outside Cable Diameter (Min) :
- 0.433" (11.00mm)
- Panel Hole Size :
- 0.886" (22.5mm)
- Thread Length :
- 0.394" (10.00mm)