A1100.11.055
- Manufacturer Part Number:
- A1100.11.055
- Part of Description:
- CABLE GLAND 4-5.5MM PG11 BRASS
- Includes :
- O-Ring, Seal
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Outside Cable Diameter (Max) :
- 0.217" (5.50mm)
- Outside Cable Diameter (Min) :
- 0.157" (4.00mm)
- Panel Hole Size :
- 0.732" (18.6mm)
- Thread Length :
- 0.394" (10.00mm)