A1100.17.045
- Manufacturer Part Number:
- A1100.17.045
- Part of Description:
- CABLE GLAND 3.5-4.5MM M16 BRASS
- Includes :
- O-Ring, Seal, Strain Relief
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Outside Cable Diameter (Max) :
- 0.177" (4.50mm)
- Outside Cable Diameter (Min) :
- 0.138" (3.50mm)
- Panel Hole Size :
- 0.630" (16.0mm)
- Thread Length :
- 0.394" (10.00mm)