A1546.11.10
- Manufacturer Part Number:
- A1546.11.10
- Part of Description:
- CABLE GLAND 4-10MM PG11 NYLON
- Color :
- Black
- Conduit Hub Size :
- Includes :
- Sealing Ring, Strain Relief
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 100°C
- Outside Cable Diameter (Max) :
- 0.394" (10.00mm)
- Outside Cable Diameter (Min) :
- 0.157" (4.00mm)
- Panel Hole Size :
- 0.732" (18.6mm)
- Thread Length :
- 0.315" (8.00mm)