A1555.20.08
- Manufacturer Part Number:
- A1555.20.08
- Part of Description:
- CABLE GLAND 3.5-8MM M20 NYLON
- Color :
- Light Gray
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 100°C
- Outside Cable Diameter (Max) :
- 0.315" (8.00mm)
- Outside Cable Diameter (Min) :
- 0.138" (3.50mm)
- Panel Hole Size :
- 0.787" (20.0mm)
- Thread Length :
- 0.354" (9.00mm)