MPG-22348
Manufacturer Part Number:
MPG-22348
Manufacturer/Brand:
Bud Industries
Part of Description:
CABLE GLAND 34-44MM PG48 BRASS
Manufacturer :
Bud Industries
Product Category :
Cable and Cord Grips
Color :
Silver
Conduit Hub Size :
Includes :
Gasket
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Material :
Brass, Nickel Plated
Operating Temperature :
-20°C ~ 100°C
Outside Cable Diameter (Max) :
1.730" (43.94mm)
Outside Cable Diameter (Min) :
1.340" (34.04mm)
Panel Hole Size :
2.340" (59.4mm)
Product Status :
Active
Thread Length :
0.390" (9.91mm)