CGM25N63
- Manufacturer Part Number:
- CGM25N63
- Manufacturer/Brand:
- Conxall/Switchcraft
- Part of Description:
- IP68 SEALED CABLE GLAND, M25X1.5
- Manufacturer :
- Conxall/Switchcraft
- Product Category :
- Cable and Cord Grips
- Color :
- Black
- Conduit Hub Size :
- Includes :
- O-Ring, Seal
- Ingress Protection :
- IP68 - Dust Tight, Waterproof
- Material :
- Thermoplastic
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Outside Cable Diameter (Max) :
- 0.630" (16.00mm)
- Outside Cable Diameter (Min) :
- 0.394" (10.00mm)
- Panel Hole Size :
- Product Status :
- Active
- Thread Length :
- 0.590" (14.99mm)