A1555.N0750.14
- Manufacturer Part Number:
- A1555.N0750.14
- Part of Description:
- CABLE GLAND 6.5-14MM 3/4NPT NYL
- Color :
- Light Gray
- Ingress Protection :
- IP54/IP68 - Dust Protected, Dust Tight, Waterproof, Water Resistant
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 100°C
- Outside Cable Diameter (Max) :
- 0.551" (14.00mm)
- Outside Cable Diameter (Min) :
- 0.256" (6.50mm)
- Thread Length :
- 0.591" (15.00mm)