GEE99F-A-C0
- Manufacturer Part Number:
- GEE99F-A-C0
- Manufacturer/Brand:
- Panduit Corp
- Part of Description:
- GROMMET EDGE SLOT BLACK 1=100'
- Manufacturer :
- Panduit Corp
- Product Category :
- Bushings, Grommets
- Bushing, Grommet Type :
- Grommet - Edging, Slotted
- Color :
- Black
- Diameter - Inside :
- Features :
- Adhesive, Weather Resistant
- For Use With/Related Products :
- Edges, Irregular Holes
- Material :
- Polyethylene (PE)
- Material Flammability Rating :
- UL94 HB
- Panel Cutout Dimensions :
- Edging - 100' L (30.48m)
- Panel Thickness :
- 0.062" ~ 0.099" (1.57mm ~ 2.51mm)