22MP05627W
- Manufacturer Part Number:
- 22MP05627W
- Manufacturer/Brand:
- Essentra Components
- Part of Description:
- BUSHING 0.437" NYLON WHITE
- Manufacturer :
- Essentra Components
- Product Category :
- Bushings, Grommets
- Bushing, Grommet Type :
- Bushing
- Color :
- White
- Diameter - Inside :
- 0.437" (11.10mm)
- Features :
- Snap-Mount
- For Use With/Related Products :
- Cable, Wires
- Material :
- Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-2
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 0.562" (14.27mm)
- Panel Thickness :
- 0.125" (3.18mm)