R30W-1000
- Manufacturer Part Number:
- R30W-1000
- Manufacturer/Brand:
- Jonard Tools
- Part of Description:
- WIRE WW 30AWG PVDF WHITE 1000'
- Manufacturer :
- Jonard Tools
- Product Category :
- Wire Wrap
- Conductor Diameter :
- 0.010" (0.25mm)
- Conductor Material :
- Copper, Bare
- Conductor Plating :
- Silver
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.019" (0.50mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
- Jacket Color :
- White
- Length :
- 1000' (304.80m)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- UL Style 1423, VW-1
- Wire Gauge :
- 30 AWG