30GT2R82-234E.4
- Manufacturer Part Number:
- 30GT2R82-234E.4
- Manufacturer/Brand:
- Portescap
- Part of Description:
- STANDARD MOTOR 10000 RPM 35V
- Manufacturer :
- Portescap
- Product Category :
- Motors - AC, DC
- Diameter - Shaft :
- 0.197" (5.00mm)
- Encoder Type :
- Features :
- Function :
- Standard
- Gear Reduction Ratio :
- Length - Shaft and Bearing :
- 0.492" (12.50mm)
- Motor Type :
- Brushed
- Mounting Hole Spacing :
- 0.787" (20.00mm)
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 85°C
- Power - Rated :
- 82W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 10000 RPM
- Size / Dimension :
- Round - 1.181" Dia (30.00mm)
- Termination Style :
- Solder Tab
- Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
- Torque - Rated (oz-in / mNm) :
- 120 / 847
- Type :
- DC Motor
- Voltage - Rated :
- 35VDC