SE15K1BTYJ
- Manufacturer Part Number:
- SE15K1BTYJ
- Manufacturer/Brand:
- Mitsumi Electric Company Ltd
- Part of Description:
- STANDARD MOTOR 6700 RPM 12V
- Manufacturer :
- Mitsumi Electric Company Ltd
- Product Category :
- Motors - AC, DC
- Diameter - Shaft :
- 0.079" (2.00mm)
- Encoder Type :
- Features :
- Function :
- Standard
- Gear Reduction Ratio :
- Length - Shaft and Bearing :
- 0.390" (9.90mm)
- Motor Type :
- Brushed
- Mounting Hole Spacing :
- 0.512" (13.00mm)
- Operating Temperature :
- Power - Rated :
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 6700 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 0.591" x 0.591" (15.00mm x 15.00mm)
- Termination Style :
- Connector
- Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
- Torque - Rated (oz-in / mNm) :
- 0.354 / 2.5
- Type :
- DC Motor
- Voltage - Rated :
- 12VDC