X-LSM025B-SE03-KX13A
- Manufacturer Part Number:
- X-LSM025B-SE03-KX13A
- Manufacturer/Brand:
- Zaber Technologies
- Part of Description:
- LINEAR STAGE 25MM MPITCH
- Manufacturer :
- Zaber Technologies
- Product Category :
- Electric Actuators/Cylinders
- Acceleration :
- Accuracy :
- 15µm
- Approval Agency :
- CE
- Construction :
- Ball Screw
- Duty Cycle :
- Features :
- Integrated Controller
- Feedback Type :
- Incremental Encoder
- Gear Reduction Ratio :
- Ingress Protection :
- Load Force (Dynamic) :
- 12.36lbf (55.0N)
- Load Force (Static) :
- Motor Type :
- Stepper, Bipolar
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 50°C
- Product Status :
- Active
- Speed :
- 1.02 in/s (26.0 mm/s)
- Stroke Length :
- 0.984" (25.00mm)
- Termination Style :
- Connector
- Type :
- Linear Axis
- Voltage - Rated :
- 24 ~ 48VDC