SFSA032GV1AA4TO-I-DB-216-3V3
Manufacturer Part Number:
SFSA032GV1AA4TO-I-DB-216-3V3
Manufacturer/Brand:
Swissbit
Part of Description:
SSD 32GB SLIM-SATA SLC SATAIII
Manufacturer :
Swissbit
Product Category :
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Current - Max :
515mA
Form Factor :
Slim-SATA
Memory Size :
32GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
54.00mm x 39.00mm x 4.00mm
Speed - Read :
520MB/s
Speed - Write :
250MB/s
Type :
SATA III
Voltage - Supply :
3.3V