APS18A7A032G-6BT
Manufacturer Part Number:
APS18A7A032G-6BT
Manufacturer/Brand:
Apacer Memory America
Part of Description:
SSD 32GB 1.8" SLC SATA III 5V
Manufacturer :
Apacer Memory America
Product Category :
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Current - Max :
320mA (Typ)
Form Factor :
1.8"
Memory Size :
32GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension :
78.50mm x 54.00mm x 5.00mm
Speed - Read :
530MB/s
Speed - Write :
270MB/s
Type :
SATA III
Voltage - Supply :
5V