96FD25-S480-INB
Manufacturer Part Number:
96FD25-S480-INB
Manufacturer/Brand:
Advantech
Part of Description:
SSD 480GB 2.5" MLC SATAIII 5-12V
Manufacturer :
Advantech
Product Category :
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Current - Max :
1A
Form Factor :
2.5"
Memory Size :
480GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
100.45mm x 69.85mm x 7.00mm
Speed - Read :
500MB/s
Speed - Write :
410MB/s
Type :
SATA III
Voltage - Supply :
5V, 12V