APM2T42P100032GAN-7TM
Manufacturer Part Number:
APM2T42P100032GAN-7TM
Manufacturer/Brand:
Apacer Memory America
Part of Description:
SSD 32GB M.2 MLC SATA III 3.3V
Manufacturer :
Apacer Memory America
Product Category :
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Current - Max :
355mA (Typ)
Form Factor :
M.2 Module
Memory Size :
32GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
42.00mm x 22.00mm x 3.65mm
Speed - Read :
315MB/s
Speed - Write :
145MB/s
Type :
SATA III
Voltage - Supply :
3.3V