APS18AFA128G-6ATW
Manufacturer Part Number:
APS18AFA128G-6ATW
Manufacturer/Brand:
Apacer Memory America
Part of Description:
SSD 128GB 1.8" SLC SATA III 5V
Manufacturer :
Apacer Memory America
Product Category :
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Current - Max :
470mA
Form Factor :
1.8"
Memory Size :
128GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
78.50mm x 54.00mm x 5.00mm
Speed - Read :
555MB/s
Speed - Write :
440MB/s
Type :
SATA III
Voltage - Supply :
5V