VSFB18CI060G-100
Manufacturer Part Number:
VSFB18CI060G-100
Manufacturer/Brand:
Virtium LLC
Part of Description:
SSD 60GB 1.8" MLC SATA III 5V
Manufacturer :
Virtium LLC
Product Category :
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Current - Max :
Form Factor :
1.8"
Memory Size :
60GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
78.25mm x 54.00mm x 5.00mm
Speed - Read :
Speed - Write :
Type :
SATA III
Voltage - Supply :
5V