82A0111-18-0
Manufacturer Part Number:
82A0111-18-0
Part of Description:
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 2000'
Conductor Strand :
259/42
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.064" (1.63mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Jacket Color :
Black
Length :
2000.0' (609.6m)
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
18 AWG