26H240P.25
Manufacturer Part Number:
26H240P.25
Manufacturer/Brand:
Remington Industries
Part of Description:
#26 HVY MAG WIRE, 240C NAT 4OZ
Manufacturer :
Remington Industries
Product Category :
Magnetic Wire
Conductor Material :
Copper, Annealed Bare
Jacket (Insulation) Diameter :
0.018" (0.46mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyimide
Length - Approximate :
20.0' (6.1m)
Product Status :
Active
Ratings :
MW 16-C
Wire Gauge :
26 AWG