17HNSP.25
Manufacturer Part Number:
17HNSP.25
Manufacturer/Brand:
Remington Industries
Part of Description:
#17 HVY MAG WIRE, 155C RED 4OZ
Manufacturer :
Remington Industries
Product Category :
Magnetic Wire
Conductor Material :
Copper, Annealed Bare
Jacket (Insulation) Diameter :
0.048" (1.22mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyurethane (PU)
Length - Approximate :
39.0' (12m)
Product Status :
Active
Ratings :
MW 80-C
Wire Gauge :
17 AWG