37HNSP.125
Manufacturer Part Number:
37HNSP.125
Manufacturer/Brand:
Remington Industries
Part of Description:
#37 HVY MAG WIRE, 155C NAT 2OZ
Manufacturer :
Remington Industries
Product Category :
Magnetic Wire
Conductor Material :
Copper, Annealed Bare
Jacket (Insulation) Diameter :
0.006" (0.16mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyurethane (PU)
Length - Approximate :
1911.0' (582m)
Product Status :
Active
Ratings :
MW 79-C
Wire Gauge :
37 AWG