34HNSP.125
Manufacturer Part Number:
34HNSP.125
Manufacturer/Brand:
Remington Industries
Part of Description:
#34 HVY MAG WIRE, 155C RED 2OZ
Manufacturer :
Remington Industries
Product Category :
Magnetic Wire
Conductor Material :
Copper, Annealed Bare
Jacket (Insulation) Diameter :
0.008" (0.20mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyurethane (PU)
Length - Approximate :
980.0' (299m)
Product Status :
Active
Ratings :
MW 79-C
Wire Gauge :
34 AWG