23HNSP.125
Manufacturer Part Number:
23HNSP.125
Manufacturer/Brand:
Remington Industries
Part of Description:
#23 HVY MAG WIRE, 155C RED 2OZ
Manufacturer :
Remington Industries
Product Category :
Magnetic Wire
Conductor Material :
Copper, Annealed Bare
Jacket (Insulation) Diameter :
0.025" (0.63mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyurethane (PU)
Length - Approximate :
78.0' (24m)
Product Status :
Active
Ratings :
MW 80-C
Wire Gauge :
23 AWG