PC47EI30-Z
- Manufacturer Part Number:
- PC47EI30-Z
- Manufacturer/Brand:
- TDK Corporation
- Part of Description:
- EI CORE SMPS TRANSFORMER 1 SET
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- Ferrite Cores
- Core Factor (ΣI/A) mm-1 :
- Core Type :
- E
- Diameter :
- Effective Area (Ae) mm² :
- 111
- Effective Length (le) mm :
- 58
- Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ :
- 6440
- Effective Permeability (µe) :
- Finish :
- Uncoated
- Gap :
- Ungapped
- Height :
- Inductance Factor (Al) :
- 4.69 µH
- Initial Permeability (µi) :
- 2500
- Length :
- 1.181" (30.00mm)
- Material :
- PC47
- Minimum Core Cross Section (Amin) mm² :
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±25%
- Width :
- 0.421" (10.70mm)