APSH1KSPX10RLREV220VAC
- Manufacturer Part Number:
- APSH1KSPX10RLREV220VAC
- Manufacturer/Brand:
- AUTEC POWER SYSTEMS
- Part of Description:
- BATTERYPOWER SUPPLY, 9000W, 220
- Manufacturer :
- AUTEC POWER SYSTEMS
- Product Category :
- Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
- AC Outlets :
- 1
- Applications :
- Approval Agency :
- CE
- Backup Time - Max Load :
- 2 minutes
- Cord Length :
- Form :
- Rackmount
- Height :
- 3.319" (84.30mm)
- Input Connector :
- Media Lines Protected :
- RS-232
- Output Connector :
- Power - Rated :
- 10kVA / 9W
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Size / Dimension :
- 17.299" L x 14.146" W (439.40mm x 359.30mm)
- Type :
- Online (Double Conversion)
- Voltage - Input :
- 220V
- Voltage - Output :
- 220V