UPL12/24-100-600
- Manufacturer Part Number:
- UPL12/24-100-600
- Manufacturer/Brand:
- Tycon Systems Inc.
- Part of Description:
- UPSPro 12/24V 100Ah 2400Wh Outdo
- Manufacturer :
- Tycon Systems Inc.
- Product Category :
- Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
- AC Outlets :
- Applications :
- General Purpose, Industrial Control
- Approval Agency :
- CE
- Backup Time - Max Load :
- Cord Length :
- Form :
- Din Rail
- Height :
- 15.000" (381.00mm)
- Input Connector :
- Media Lines Protected :
- Output Connector :
- Power - Rated :
- 600W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 21.000" L x 14.000" W (533.40mm x 355.60mm)
- Type :
- Standby (No Regulation)
- Voltage - Input :
- 120VAC, 240VAC
- Voltage - Output :
- 12V, 24V