LDX-C120-24
- Manufacturer Part Number:
- LDX-C120-24
- Manufacturer/Brand:
- Bel Power Solutions
- Part of Description:
- CONTROL UNITBATTERY CHARGER AND
- Manufacturer :
- Bel Power Solutions
- Product Category :
- Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
- AC Outlets :
- Applications :
- General Purpose, Industrial Control
- Approval Agency :
- Backup Time - Max Load :
- Cord Length :
- Form :
- Din Rail
- Height :
- 4.528" (115.01mm)
- Input Connector :
- Media Lines Protected :
- Output Connector :
- Power - Rated :
- 120W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.126" L x 4.331" W (54.00mm x 110.00mm)
- Type :
- Voltage - Input :
- Voltage - Output :
- 24V