UPS00100DC
Manufacturer Part Number:
UPS00100DC
Manufacturer/Brand:
Panduit Corp
Part of Description:
UNINTERRUPTIBLE POWER SUPPLY
Manufacturer :
Panduit Corp
Product Category :
Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
AC Outlets :
Applications :
General Purpose, Industrial Control
Approval Agency :
Backup Time - Max Load :
Cord Length :
Form :
Din Rail
Height :
5.457" (138.60mm)
Input Connector :
Media Lines Protected :
RJ45
Output Connector :
Power - Rated :
100W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
6.900" L x 3.100" W (175.26mm x 78.74mm)
Type :
Voltage - Input :
Voltage - Output :
24V