SMART1200XLHG
- Manufacturer Part Number:
- SMART1200XLHG
- Manufacturer/Brand:
- Tripp Lite
- Part of Description:
- UPS 1KVA 4OUT 1DB9/1USB HOSP GRD
- Manufacturer :
- Tripp Lite
- Product Category :
- Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
- AC Outlets :
- 4 (UPS)
- Applications :
- Network, Single Phase
- Approval Agency :
- Backup Time - Max Load :
- 10 minutes
- Cord Length :
- 6' (1.83m)
- Form :
- Tower
- Height :
- 12.500" (317.50mm)
- Input Connector :
- NEMA 5-15P
- Media Lines Protected :
- Output Connector :
- NEMA 5-15R
- Power - Rated :
- 1kVA / 750W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 9.500" L x 7.500" W (241.30mm x 190.50mm)
- Type :
- Line Interactive (Input Regulation)
- Voltage - Input :
- Voltage - Output :
- 120V