PDUMH30HVAT
- Manufacturer Part Number:
- PDUMH30HVAT
- Manufacturer/Brand:
- Interlight
- Part of Description:
- Replacement for Tripp Lite PDUMH
- Manufacturer :
- Interlight
- Product Category :
- Power Distribution, Surge Protectors
- AC Outlets :
- 19
- Approval Agency :
- NOM, UL
- Connector - AC Input :
- NEMA L6-30P (2)
- Connector - AC Output :
- IEC 320-C13 (16), C19 (2), NEMA L6-30R
- Cord Length :
- 10' (3.05m)
- Current - Max :
- 30A
- Energy :
- Features :
- Load Meter
- Housing Material :
- Steel
- Media Lines Protected :
- Mounting Type :
- Rack, Horizontal
- Overload Protection :
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- North America
- Type :
- PDU (Power Distribution Unit)
- Voltage - Input :
- 208V, 240V