PDUMNV30LX
- Manufacturer Part Number:
- PDUMNV30LX
- Part of Description:
- Replacement for Tripp Lite PDUMN
- AC Outlets :
- 24
- Connector - AC Input :
- NEMA L5-30P
- Connector - AC Output :
- NEMA 5-20R
- Current - Max :
- 30A
- Energy :
- Features :
- Ethernet Control and Monitor Interface, Programmable Alerts, Load Meter
- Mounting Type :
- Rack, Vertical
- Overload Protection :
- Circuit Breaker(s)
- Voltage - Input :
- 100V, 120V, 127V