PICOGLF60W24V240VS
- Manufacturer Part Number:
- PICOGLF60W24V240VS
- Part of Description:
- 6000 WATT INVERTER CHARGER
- Power - Output Continuous :
- 6 kW
- Power - Output Surge :
- 18 kW
- Region Utilized :
- International
- Size :
- 27.88" L x 8.88" W x 7.63" H (708.2mm x 225.6mm x 193.8mm)
- Voltage - Input :
- 24VDC, 240VAC
- Voltage - Output :
- 120VAC, 240VAC