PICOGLF4024240SUL
- Manufacturer Part Number:
- PICOGLF4024240SUL
- Manufacturer/Brand:
- AIMS Power
- Part of Description:
- 4000 WATT INVERTER CHARGER ETL
- Manufacturer :
- AIMS Power
- Product Category :
- DC to AC (Power) Inverters
- AC Outlets :
- Hardwire
- Connector - AC Output :
- None (Hardwire)
- Connector - Voltage Input :
- Terminals, Junction Box
- Features :
- Power - Output Continuous :
- 4 kW
- Power - Output Surge :
- 12 kW
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- International
- Remote Capability :
- Yes
- Size :
- 19.75" L x 16.50" W x 8.00" H (501.7mm x 419.1mm x 203.2mm)
- Type :
- Inverter
- Voltage - Input :
- 24VDC, 240VAC
- Voltage - Output :
- 120VAC, 240VAC