PWRINV12KW24V
- Manufacturer Part Number:
- PWRINV12KW24V
- Part of Description:
- 12000 WATT 24 VDC POWER INVERTER
- AC Outlets :
- 4
- Power - Output Continuous :
- 12 kW
- Power - Output Surge :
- 24 kW
- Size :
- 21.25" L x 8.00" W x 6.50" H (539.8mm x 203.2mm x 165.1mm)
- Voltage - Input :
- 24VDC
- Voltage - Output :
- 120VAC