PWRIG500012120S
- Manufacturer Part Number:
- PWRIG500012120S
- Part of Description:
- 5000 WATT PURE SINE INVERTER IG
- AC Outlets :
- 4
- Connector - AC Output :
- NEMA 5-20R
- Power - Output Continuous :
- 5 kW
- Power - Output Surge :
- 10 kW
- Region Utilized :
- North America
- Size :
- 23.75" L x 8.86" W x 6.22" H (603.3mm x 225.0mm x 158.0mm)
- Voltage - Input :
- 12VDC
- Voltage - Output :
- 120VAC