PWRIG700024048
- Manufacturer Part Number:
- PWRIG700024048
- Part of Description:
- 7000 WATT MOD. SINE INVERTER IG
- AC Outlets :
- 1
- Connector - AC Output :
- NEMA 5-15R
- Power - Output Continuous :
- 7 kW
- Power - Output Surge :
- 14 kW
- Region Utilized :
- International
- Size :
- 21.26" L x 8.43" W x 5.35" H (540.0mm x 214.1mm x 135.9mm)
- Voltage - Input :
- 48VDC
- Voltage - Output :
- 240VAC