PICOGLF20W24V120VR
- Manufacturer Part Number:
- PICOGLF20W24V120VR
- Part of Description:
- 2000 WATT INVERTER CHARGER
- AC Outlets :
- 2, Hardwire
- Connector - AC Output :
- NEMA 5-20R, Hardwire
- Power - Output Continuous :
- 2 kW
- Power - Output Surge :
- 6 kW
- Size :
- 19.00" L x 8.74" W x 7.10" H (482.6mm x 222.0mm x 180.3mm)
- Voltage - Input :
- 24VDC, 120VAC
- Voltage - Output :
- 120VAC