PICOGLF12W12V120AL
- Manufacturer Part Number:
- PICOGLF12W12V120AL
- Part of Description:
- 1250 WATT INVERTER CHARGER
- AC Outlets :
- 2
- Connector - AC Output :
- NEMA 5-20R
- Connector - Voltage Input :
- Terminals, Power Cord
- Features :
- Power - Output Continuous :
- 1.25 kW
- Power - Output Surge :
- 3.75 kW
- Size :
- 14.25" L x 9.00" W x 7.00" H (362.0mm x 228.6mm x 177.8mm)
- Voltage - Input :
- 12VDC, 120VAC
- Voltage - Output :
- 120VAC