PWRINV8KW12V
- Manufacturer Part Number:
- PWRINV8KW12V
- Part of Description:
- 8000 WATT POWER INVERTER
- AC Outlets :
- 4
- Power - Output Continuous :
- 8 kW
- Power - Output Surge :
- 16 kW
- Size :
- 19.00" L x 7.88" W x 6.13" H (482.6mm x 200.2mm x 155.7mm)
- Voltage - Input :
- 12VDC
- Voltage - Output :
- 120VAC